23.04.2010

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
W 1996 roku na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców 23. kwietnia został ustanowiony przez UNESCO Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Tego samego dnia przypadają rocznice śmierci Miquela de Cervantesa i Williama Szekspira. Obchodzony już po raz trzeci Światowy Dzień Książki jest okazją do popularyzacji czytelnictwa w Polsce i na świecie. W ramach obchodów Światowego Dnia Książki Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza najmłodszych czytelników na spotkania:

1. „Historia książki” lekcja biblioteczna dla uczniów szkół podstawowych połączona z prezentacją multimedialną. 23. kwietnia, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Szeroka 13, godz. do uzgodnienia, kontakt 822 47 45.

2. „Witam cię kartek szelestem…”spotkania dla grup szkolnych i przedszkolnych połączone z ilustrowaniem, redagowaniem i wykonywaniem książeczki dla dzieci. 23. kwietnia, Filia nr 2, ul. Jachowicza 4a, godz. do uzgodnienia, kontakt 822 58 58.
  3. „Czarodziejskie słowo” spotkanie dla dzieci z psycholog Bożeną Kozieł, która przeczyta fragmenty klasyki dziecięcej i porozmawia z najmłodszymi o wartościach płynących z książek. 22. kwietnia, godz. 10.00, Filia nr 1, ul. M. Dąbrowskiej 31A.